Tai Vienas iš svarbiausių vidinės optimizacijos darbų – puslapio užpildymas kokybišku turiniu, todėl Jums būtini tinkami SEO straipsniai. Nebus turinio arba bus vos kelis sakiniai tuomet nebus ką veikti paieškų sistemų robotams ir bus sunku jiems įrodyti kas čia svarbiausia... Tačiau pildant turiniu (tekstais, nuotraukomis, video) būtina atkreipti į raktažodžių tankį.

Raktažodžių tankis

 

Raktažodžių tankis: t.y. santykis (procentais) raktažodžių su visais žodžiais konkrečiame tekste. Pateikiam pavyzdį, kaip rankiniu būdu nustatyti raktažodžių tankį.

raktazodziu tankis keyword density

Šiame tekste yra 237 žodžių (nukopijuojame į MS Word, pažymime ir apatinėje eilutėje pamatysite kiek žodžių). Raktažodis „elektroninių parduotuvių kūrimas“ paminėtas 3 kartus. Taigi galime lengvai suskaičiuoti raktažodžio tankį: 3/237*100%=0,8438%

Taigi apskaičiavome, kad tekste su 237 žodžiais, nustatyto raktažodžio tankis yra lygus 0,8438%

 

Kodėl yra toks svarbus raktažodžio tankis?

Jeigu jūsų tekstas bus su per mažu raktažodžio tankiu, tuomet paieškos sistemų robotai neatkreips dėmesio į raktažodį. O jeigu perkrausite tekstą raktažodžiais, tuomet paieškos sistemų robotai įtars, kad tekstas buvo parašytas tik dėl SEO tikslų ir vertės neįgausite. Kaip vienas google inžinierius yra pasakęs „Įsivaizduokite, kad tekstą skaitote kitam žmogui ir kai vienas ir tas pats raktažodis priverstinai panaudotas daugybę kartų tuomet klausytojui tikrai nepatiks, o su paieškos sistemų robotais lygiai tas pats“. Todėl, kad ir kaip norėtumėte kuo daugiau kartų paminėti raktažodį – nepersistenkite!

O pats blogiausias yra tai, kad nėra konkrečios taisyklės kuri apibrėžtu kiek turi būti teksto ir kiek raktažodžių. Dauguma SEO ekspertų rekomenduoja raktažodžio tankį ne didesnį kaip 3-7%, o kartai ir dar mažesnį.

Tačiau rašant tekstą visų pirma reikia galvoti apie skaitytoją, o ne apie SEO. Jūsų puslapis turi atrodyti puikiai, bet ir tuo pačiu natūraliai (o ne tai kad prikimšite raktažodžių ir viskas). Taigi internetinis puslapis privalo būti tiek patrauklus lankytojams ir lygiai tiek pat paieškos sistemų robotams.

 

Pasimokykite iš konkurentų!

Kas geriausias Jūsų patarėjas? O gi Jūsų konkurentai. Jie tikriausiai jau nemažai laiko ir pinigų skyrė puslapio optimizacijai. Visada pravartu pasidairyti ką konkurentai nuveikė SEO srityje, tik jokiu būdu nekopijuokite teksto, nes paieškos sistemos greitai atpažins jeigu tai kopijuotas tekstas.

O kaip rašomi SEO tekstai galite pasiskaityti ir čia: https://www.seopaslaptys.lt/seo-optimizacija/seo-tekstai.php

 

El-parduotuvės, internetinės parduotuvės kūrimas, o SEO patarimai Jums nemokamai.