Įsileiskite paieškų sistemų robotus į savo elektroninę parduotuvę

Nepaisant to, kad šiuolaikinės paieškų sistemos (tokios kaip gogle, yahoo, bingo ir t.t.) labai gerai indeksuoja (indeksuoja tai  reiškia, kad specialios paieškų programos perskaito Jūsų svetainės turinį, kad jį pateiktų į žmonių ieškančių informacijos internete užklausų sąrašą; pvz.: google paieškoje įvedus norimą paieškos žodį google sistema pateikia svetainių sąrašą; be to tik suindeksuotas svetainės rodomos paieškų sąraše) visas naujas ir esamas svetaine ir elektronines parduotuves, vis tiek derėtų papildomai nurodyti savo internetinėje svetainėje arba elektroninėje parduotuvėje, kur ir kokie paieškų sistemų robotai yra kviečiami apsilankyti pas Jus.

 

Ką daryti, kad paieškų sistemų robotai suindeksuotų/aplankytų Jūsų svetainę?

Reikia sukūrti specialų failą (robots.txt) ir įkelti į Jūsų serverio root direktoriją. Jeigu nežinote kaip tai padaryti kreipkitės į svetainės ar elektroninės parduotuvės programuotoją. Kadangi prieš indeksaciją „robotai“ visų pirma patikrina ar yra robots.txt failas, o tuomet pagal šiame faile esamus nurodymus svetainė yra indeksuojama arba neindeksuojama arba indeksuojams tik kažkurios nurodytos direktorijos ar failai.

 

Kaip patikrinti ar turite paieškų robotams skirtą failą?

Turėtumėt pamatyti kažką panašaus į tai:

User-agent: *

Disallow: /admin/

Disallow:

Sitemap: https://el-parduotuve.lt/index.php?route=information/sitemap

robots.txt

User-agent: * - reiškia, kad į svetainę yra įleidžiamos visos paieškų sistemos.

Disallow: / - su ženklu „/“ nurodome ko nenorime indeksuoti.

Disallow:  - be šio ženklo „/“ tai kas indeksuojama. Ir šiuo atveju geriausia nurodyti.

Disallow: /admin/ - reiškia, kad paieškų sistemų robotams yra uždrausta indeksuoti admin direktoriją, kuri yra skirta elektroninės parduotuvės informacijos valdymui. Tai  yra elektroninės parduotuvės TVS. Kodėl verta uždrausti indeksuoti? Nes jum nėra jokio tikslo, kad robotai indeksuotų administracinio valdymo failus. Plius dėl to, kad išvengti informacijos dubliavimo  (kas nepatinka google) ir dėl kitų panašių priežasčių. Nors tiesą sakant google yra pakankamai protinga sistema ir praktiškai ji neindeksuoja admin direktorijų, tačiau bet kokiu atveju yra rekomenduotina uždrausti šios direktorijos indeksaciją.

 

Kaip patikrinti ar Jūsų svetainė ar elektroninė parduotuvė suideksuota?

Galim labai paprastai patikrinti ar puslapis buvo suindeksuotas ar ne. Jums reikia į google paieškos sistemą įvesti: site:jūsųdomenas. Pvz.: site:el-parduotuve.lt

elektroninės parduotuvės indeksacija

Jeigu svetainė buvo suindeksuota tuomet google paieškų sistema pateiks visus Jūsų svetainės puslapius, kurie buvo suindeksuoti. O jeigu nebuvo suindeksuota tuomet nepateiks jokių jūsų svetainės puslapių.