Dar keletas SEO optimizacijos patarimų

 

1. Pataisykite neveikiančias nuorodas

SEO optimizacija ir nuorodos. Kodėl yra taip svarbu, tiek vidinės Jūsų internetinės parduotuvės nuorodos, tiek įeinančios nuorodos į Jūsų elektroninę parduotuvę. Nuorodas galima būtų palyginti su traukinio bėgiais, o traukinys, kaip paieškos sistemos robotas. Puikiai žinome, kad traukinai be bėgių nevažiuos, o tiesiog sustos. Lygiai tas pats ir su paieškų sistemų robotais, jie keliauja per nuorodas, o kai į internetinį puslapį nėra jokios nuorodos tuomet ir paieškos sistemų robotai neaplankys Jūsų puslapio ir negalės indeksuoti.

Todėl labai svarbu, kad tarp vidinių internetinės parduotuvės puslapių būtų pilnai veikiančios nuorodos, kad paieškų sistemų robotukai lengvai galėtų landžioti ir indeksuoti Jūsų svetainę.

 

2. Venkite Flash, JavaScript ir frames

  • Žinoma šie dalykai pagražina, pagyvina Jūsų svetainę ar internetinę parduotuvę, bet paieškų sistemų robotams jie nepatinka.
  • Tiesiog neapkraukite papildomom ir nereikalingom priemonės savo internetinės parduotuvės.

 

3. Naudokite tekstines nuorodas, o ne nuorodas per paveiksliukus

Dėl tam tikrų priežasčių paieškos sistemos nesupranta teksto, kuris atvaizduotas paveiksliuke. Viena iš priežasčių yra ta kad paieškos sistemos negali ir nesugeba matyti kas pavaizduota paveiksliuke, tai jiems lyg abrakadabra. Dažnai nuorodoms naudojami mygtukai išgauti iš paveiksliukų, o to taip pat neverta daryti. Verčiau pasinaudoti CSS (angl. Cascading style sheet) pagalba, kad tekstinė nuoroda atrodytu kaip paveiksliukas.

 

4. Pašalinkite pasisveikinimo puslapį (angl. Welcome page)

Tikriausiai nekartą esate matę kažką panašaus į tai: atidarote kažkokį internetinį puslapį ir Jums išmeta užrašą „Sveiki atvykę į mūsų svetainę...“. Ir kad įeiti į svetainę Jums dar reikia papildomai paspausti ant pasisveikinimo puslapio.

SEO optimizacija welome page

Tiek man tiek daugumai interneto vartotojų nepatinka tokie puslapiai. Ta pati situacija ir su paieškos sistemų robotais – nepatinka tokie puslapiai. Todėl jei turite galimybę pašalinkite tokį pasisveikinimo puslapį.

 

5. Venkite HTML klaidų

Jeigu pastebėsite HTML klaidą tuomet vertėtų ją ištaisyti. Nes paieškos sistemų robotams taip pat nepatinka kai yra klaidų ir gali mažiau indeksuoti Jūsų svetainę. O be to ir atitinkamai Jūsų internetinė svetainė ar elektroninė parduotuvė bus vertinama mažiau. Na pavyzdžiui, jeigu Jūs rašytumėte CV dėl darbo ir parašytumėte su gramatinėmis klaidomis, o kitas asmuo su tokiu pat išsilavinimu ir kvalifikacija parašytų be klaidų. Ką labiau vertintumėte? Žinoma tą kuris parašė be klaidų. Taigi dėl HTML klaidų lygiai tas pats galioja ir čia.

Apžvalga

  • Paieškos sistemos jau žino apie Jūsų internetinę parduotuvę ar svetainę.
  • Paieškos sistemų robotai be jokių trukdžių gali patekti į Jūsų svetainę.
  • Šansai, kad Jūsų svetainė bus aptikta yra daug didesni.

 

www.el-parduotuve.lt - elektroninių parduotuvių kūrimas.