Užregistruokite svetainę - Search Console

https://www.google.com/webmasters/tools/home

Search Console

 

Pateikite indeksacijai

Dar vienas būdas iškviesti paieškų sistemų robotus, kad aplankytų Jūsų svetainę arba elektroninę parduotuvę. Pasinaudoti GOOGLE WEBMASTER TOOLS. Užsiregistruokite ir patvirtinkite savo svetainę. Kad iškviesti paieškų sistemų robotus reikia eiti į: Health Fetch as Google

Čia google suteikia teisę iškviesti paieškų robotus į konkretų svetainės puslapį. Jūs galėsite suindeksuoti ne tik konkretų nurodytą puslapį, bet ir visus susijusius puslapius (t.y. visus Jūsų svetainės puslapius).

Serach Console

 

Į svetainės kodą įtraukti meta žymą

<meta name="robots" content="INDEX, FOLLOW" />

Kur įtraukti ir kaip tai padaryti? Šį kodą reikia įterpti į elektroninės parduotuvės head skiltį, kuri išskirta taip: <head> </head>

Šis meta žyma pasako, kad svetainė yra atvira paieškų sistemų indeksavimui (t.y. paieškų sistemų robotams leidžiama apsilankyti nurodytame svetainės puslapyje. Esant poreikiui papildomai galima nurodyti, kas kiek laiko paieškų sistemų robotai turėtų apsilankyti Jūsų svetainėje sekantį kartą pridedant tokį kodą:

<meta name="revisit-after" content="7-days " />

Tačiau šią koduotę pravartu naudoti tik tuomet, kai jūs kas savaitę (arba nurodytų periodiškumu) atnaujinate svetainę arba pridedate daug naujos informacijos (tai daugiau tinkama naujienų, straipsnių katalogams). Tačiau jeigu Jūs reguliariai talpinsitę naują informaciją (ŽINOMA JI TURI BŪTI UNIKALI IR NEKOPIJUOTA) į svetainė bus indeksuojama irgi gana gerai. Nes paieškų sistemų robotai pamatę, kad svetainė yra nuolat atnaujinmam (kas patinka paieškų sistemoms) tokiu atveju robotai ir patys dažniau apsilankys Jūsų svetainėje.

 

Taip pat rekomenduojame  pridėti ir robots.txt failą.

robots.txt

Papildomai nurodoma, kas leidžiama indeksuoti, kas ne. Na pavyzžiui mums tikrai nereikia, kad google indeksuotų Jūsų elektroninės parduotuvės admi panelę. O kaip atrodo šis failas, galite pasižiūrėti čia:

https://www.el-parduotuve.lt/robots.txt

Turėtumėt pamatyti tai:

User-agent: *

Disallow: /admin/

Disallow:

Sitemap: http://el-parduotuve.lt/index.php?route=information/sitemap

User-agent: * - reiškia, kad į svetainę yra leidžiamos visos paieškų sistemos

Disallow: / - su ženklu „/“ nurodome ko nenorime indeksuoti

Disallow: - be šio ženklo „/“ tai kas indeksuojama. Ir šiuo atveju geriausia nurodyti svetainės žemėlapį.

 

Įgykite nuordą į Jūsų intenetinę parduotuvę

Jeigu turite galimybę gaukite nuorodą iš kito internetinio puslapio ar internetinės parduotuvės. Tačiau kita internetinė parduotuvė ar puslapis turėtų turėti bent 20 PA (Page authority), bei pakankamai dažnai lankomas, o tai reiškia, kad ir paieškos robotai dažnai lankysis toje svetainėje. Ir tokiu būdu Jūs greičiau pritrauksite paieškos sistemų robotus jeigu gausite nuorodą iš kitos internetinės svetainės ar interetinės parduotuvės su gan aukšu PA.

El-parduotuvės, internetinės parduotuvės kūrimas, o SEO patarimai Jums nemokamai.